Po powrocie z Międzynarodowych Mistrzostw Anglii STYCZEŃ 2015r.

Artykuły po zawodach

Dziennik Bałtycki - 09.12.14

Dziennik Bałtycki, 09.12.2014

Twardziele zapraszają

Grupa pływaków z gdańskiego Klubu Twardziela Lech-Mors spróbowała sił w międzynarodowych mistrzostwach Anglii w pływaniu w lodowatej wodzie na czas na dystansie 30 metrów. Londyńska woda, o temperaturze 0 stopni Celsjuszja, sprzyjała zwłaszcza Lechowi Bednarkowi, prezesowi twardzieli. Nasz mistrz świata z ubiegłego roku z łotewskiej Jurmali zdobył w stolicy Anglii złoto na 30 m stylem dowolnym. Złoto, tyle że na 30 m żabką, wywalczył też Bogusław Kazimieczak, a na 5 miejscu uplasował się inny żabkarz, Wojciech Grabowski. W niedzielę o godz. 11 na akwenie po prawej stronie sopockiego mola nasi twardziele zademonstrują pływanie w lodowatej wodzie. Zapisy do klubu w Sopockiej Rybce od godz. 10.30.

Dziennik Bałtycki, 2.02.2013

Mistrzostwa Świata w Pływaniu Zimowym (Jurmała 2013)

W dniach 20-22 stycznia 2012 roku w miejscowości Jurmała na Łotwie odbyły się 8 Mistrzostwa Świata w Pływaniu Zimowym. Zawody odbywały się u ujścia rzeki Lielupe przy temperaturze -3°C (odczuwalna -5°C). Mistrzostwa Świata w Pływaniu Zimowym są największą tego typu imprezą na świecie. Uczestniczy w niej ponad 1000 zawodników z 26 krajów świata. W roku bieżącym na Łotwę przyjechali między innymi zawodnicy z Meksyku, Botswany, Australii, Indii, RPA, USA oraz Kanady. Zawody światowego czempionatu organizowane są co dwa lata.

Zawodnicy startują w siedmiu konkurencjach: 25m stylem klasycznym oraz 50m stylem dowolnym, a także w wytrzymałościowym wyścigu na 450m, dwóch sztafetach 4x25m stylem klasycznym i dowolnym oraz konkurencji pokazowej nazwanej ?Show Team Swims?. W trzech pierwszych konkurencjach uczestnicy podzieleni są według kategorii wiekowej, gdzie ostatnia z nich w wieku 70 lat i powyżej!

W mistrzostwach w Jurmali startowała również liczna ekipa z Polski (12 zawodników). Nasi reprezentanci zdobyli 2 złote medale (obydwa Lech Bednarek z Lech Mors Poland) oraz 1 srebrny. W łącznej klasyfikacji medalowej nasza drużyna została sklasyfikowana na 8. pozycji.

Ambasada RP w Rydze, 22.01.2012

Gratulujemy!

5 i 6 czerwca na Basenie Olimpijskim w Sankt Petersburgu odbyły się Międzynarodowe Zawody w Pływaniu. Zdobywcą trzech złotych medali i jednego brązu jest osowianin p. Lech Bednarek. Złota zdobyte zostały w konkurencjach: 100 m kraulem, 100 m klasykiem, 50 m żabką. Brązowy medal, za 50 m kraulem. Tym bardziej cieszy fakt, że pływacy przybyli na zawody z całego świata, a dzięki zwycięstwom pana Lecha polski akcent był na nich bardzo wyraźny. Panu Lechowi gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

U nas – Gazeta dzielnicowa Osowej i Chwaszczyna, 21.06.2010

?Morsy? mają już swoje Mistrzostwa Świata

W Bled ? Słowenia w dniach 22-24.01 2010 r. odbyły się ?Mistrzostwa Świata Morsów? w pływaniu na dystansach: 25 m. w stylu klasycznym oraz 25 i 50 m. w stylu dowolnym, w warunkach jak dla morsów ? temperatura wody +2, powietrza ? 3.0 C. Z Polski startowało 6 zawodników, których liderem był bałtycki mors z Gdyni ? uczestnik pierwszego ?Maratonu Morskiego? Hel-Gdynia w1963 roku ? liczący 69 lat Lech Bednarek z ?Flota-Gdynia Masters?. Mors, odniósł wspaniały sukces, zdobywając w tych 3 konkurencjach 3 srebrne medale. W mistrzostwach startowało 525 zawodników ? 240 kobiet i 285 mężczyzn ? z 23 krajów, z czego połowa, to morsy z Finlandii. Nasze morsy zamierzają zorganizować w Gdyni w marcu bieżącego roku – ?Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Morsów?.

„Ratusz” – Informator Rady i Prezydenta Miasta Gdyni, nr. 938, 5.02.2010

Sopocki Mors potrójnym wicemistrzem świata

?Mors? z Sopotu zdobył trzy srebrne medale na mistrzostwach świata w słoweńskim Bled. Rywalizowano na dystansach na czas. Bednarek swoje wicemistrzowskie tytuły wywalczył na 25 m stylem klasycznym, 25 m stylem dowolnym oraz na 50 m także w stylu dowolnym. Duży sukces osiągnęła Bożena Flont-Zalewska zajmując czwarte miejsce na 25 m stylem klasycznym. Sztafeta w składzie: Jadwiga Taraszkiewicz, Rafał Olszewski, Krzysztof Mikucki i Lech Bednarek była ósma na dystansie 4×25 m stylem klasycznym. Reprezentację Polski na mistrzostwa świata ?morsów? tworzyli członkowie sopockiego klubu. Warto podać panujące pod czas mistrzostw pogodowe warunki: temperatura wody +2 stopnie Celsjusza, temperatura powietrza -3 stopnie C.