History

Gdański Klub Twardziela Lech Mors jako jedyny wyczynowy Klub w Polsce powstał w 2008 roku na bazie Sopockiego Klubu Morsów, którego założycielem i Prezesem był obecny Mistrz Świata Lech Bednarek. W związku ze zrodzeniem się pomysłu i idei tego sportu powstał obecny wyczynowy Klub Morsów pływających na czas pod nazwą: Gdański Klub Twardziela LECH-MORS.

Mimo krótkiego czasu istnienia, klub posiada na swoim koncie spore sukcesy. Do największych należą:

  • Organizacja w marcu 2011 roku I Międzynarodowych Mistrzostw Warszawy w Pływaniu ?Morsów?. Nad zawodami patronat objęła Prezydent Warszawy, pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. W zawodach wzięło udział około 50 uczestników, skupionych w 7 drużynach. Nasz klub zajął w klasyfikacji medalowej II miejsce, zdobywając 6 medali oraz puchar za zdobycie III miejsca w sztafecie 4x36m.
  • Dwa wicemistrzostwa świata zdobyte na Mistrzostwach Świata w Londynie oraz dwa wicemistrzostwa świata zdobyte na Mistrzostwach Świata w Bled w Słowenii.

Obecnie Klub rozrasta się dynamicznie a dowodem tego jest organizacja II-gich Międzynarodowych Mistrzostw Polski w pływaniu na czas w lodowatej wodzie na sopockiej Marinie.

Żyjemy by pływać, pływamy by żyć